Adam Fulara

Szkoła oferuje trzyletni cykl kształcenia w wymiarze czterech (lub trzech) godzin tygodniowo na pełnym kursie lub jedną godzinę tygodniowo na kursie indywidualnym (tylko kurs praktyczny). Program nauczania obejmuje m.in.:

 • wszystkie gatunki muzyki rozrywkowej: rock, metal, pop, blues, jazz, r&b, …
 • kurs kompozycji
 • kurs aranżacji
 • naukę improwizacji (rewelacyjna Metoda Fulary!)
 • harmonię w muzyce rozrywkowej
 • nagrywanie wielościeżkowego demo
 • koncerty w różnych ośrodkach, także poza Ostrzeszowem
 • promocję w Gitarzyście.

Uczymy na instrumentach:

 • gitara,
 • bas,
 • pianino,
 • skrzypce,
 • perkusja,
 • inne instrumenty strunowe (ukulele, banjo)
 • dla pozostałych muzyków mamy kurs teoretyczny, na który uczęszczają m. in. muzycy grający na instrumentach dętych.W ofercie mamy też indywidualne lekcje gry na instrumentach.

Nowoczesny, autorski program nauczania opracował Adam Fulara muzyk, kompozytor, gitarzysta, twórca Metody Fulary – sposobu improwizacji polegającemu na sprytnym ułożeniu dźwięków akordowych (3+2). Autor podręcznika „Zrozumieć język muzyki. Teoria improwizacji.” (ABsonic 2021), dwujęzycznego podręcznika na gitarę „Two-handed tapping. Guitar Workshop” (ABsonic 2009), wykładowca Master Class on Bach Playing podczas European Tap Seminar 2004, 2005, 2006, 2009 (Neufchâteau i Libramont, Belgia), zwycięzca Ogólnopolskiego Konkursu Improwizacji Gitarowej (2005), laureat prestiżowego „Guitar City” – Mistrzowskiego Festiwalu Gitarzystów Jazzowych (2005) i Ogólnopolskiego Festiwalu Jazzowego w Sieradzu (2004), The Undiscovered – gitarzysta kwietnia i maja 2006 w rankingu Guitar Nine Records (USA), laureat nagrody „Leader Kultury” w 2007r., oraz nagrody im. Pawła Seydaka (2022), autor artykułów publikowanych na łamach magazynów Gitarzysta i TopGuitar. Występował głównie z zespołem, ale i solowo w kraju i za granicą, m. in. w najbardziej prestiżowych salach koncertowych i festiwalach (USA, Meksyk, Włochy, Portugalia, Irlandia, Belgia, Niemcy, Słowacja). Jego specjalizacją jest improwizacja polifoniczna na gitarze.

Nasza szkoła to dobre miejsce w którym możesz rozpocząć swoją prawdziwą karierę muzyczną, ale też miejsce gdzie po prostu świetnie będziesz się bawić z muzyką i przyjaciółmi z zespołu. Świadomość w muzyce jest kluczem do dobrej zabawy i otwiera drogę do walki o własny styl.