Adam Fulara

Szkoła oferuje trzyletni cykl kształcenia w wymiarze czterech (lub trzech) godzin tygodniowo na pełnym kursie lub jedną godzinę tygodniowo na kursie indywidualnym (tylko kurs praktyczny). Zajęcia odbywają się stacjonarnie w Ostrzeszowie, lub zdalnie w trybie Online (szczegóły poniżej). Program nauczania obejmuje m.in.:

  • wszystkie gatunki muzyki rozrywkowej: rock, metal, pop, blues, jazz, r&b, …
  • kurs kompozycji
  • kurs aranżacji
  • naukę improwizacji (rewelacyjna Metoda Fulary!)
  • harmonię w muzyce rozrywkowej
  • nagrywanie wielościeżkowego demo
  • koncerty w różnych ośrodkach, także poza Ostrzeszowem (dla uczniów stacjonarnych i tych zdalnych, którzy mogą od czasu do czasu przyjechać).

Uczymy na instrumentach:

  • gitara,
  • bas,
  • pianino,
  • skrzypce,
  • perkusja,
  • inne instrumenty strunowe (ukulele, banjo)
  • dla pozostałych muzyków mamy kurs teoretyczny, na który uczęszczają m. in. muzycy grający na instrumentach dętych.W ofercie mamy też indywidualne lekcje gry na instrumentach.

Nowoczesny, autorski program nauczania opracował Adam Fulara muzyk, kompozytor, gitarzysta, twórca Metody Fulary – sposobu improwizacji polegającemu na sprytnym ułożeniu dźwięków akordowych (3+2). Autor podręcznika „Zrozumieć język muzyki. Teoria improwizacji.” (ABsonic 2021), dwujęzycznego podręcznika na gitarę „Two-handed tapping. Guitar Workshop” (ABsonic 2009), wykładowca Master Class on Bach Playing podczas European Tap Seminar 2004, 2005, 2006, 2009 (Neufchâteau i Libramont, Belgia), zwycięzca Ogólnopolskiego Konkursu Improwizacji Gitarowej (2005), laureat prestiżowego „Guitar City” – Mistrzowskiego Festiwalu Gitarzystów Jazzowych (2005) i Ogólnopolskiego Festiwalu Jazzowego w Sieradzu (2004), The Undiscovered – gitarzysta kwietnia i maja 2006 w rankingu Guitar Nine Records (USA), laureat nagrody „Leader Kultury” w 2007r., oraz nagrody im. Pawła Seydaka (2022), autor artykułów publikowanych na łamach magazynów Gitarzysta i TopGuitar. Występował głównie z zespołem, ale i solowo w kraju i za granicą, m. in. w najbardziej prestiżowych salach koncertowych i festiwalach (USA, Meksyk, Włochy, Portugalia, Irlandia, Belgia, Niemcy, Słowacja). Jego specjalizacją jest improwizacja polifoniczna na gitarze.

Nasza szkoła to dobre miejsce w którym możesz rozpocząć swoją prawdziwą karierę muzyczną, ale też miejsce gdzie po prostu świetnie będziesz się bawić z muzyką i przyjaciółmi z zespołu. Świadomość w muzyce jest kluczem do dobrej zabawy i otwiera drogę do walki o własny styl.

Szkoła Muzyczna Online

Nasza szkoła od 2021 roku działa też z powodzeniem w trybie Online (w roku 2023/24 uczyło się w ten sposób 45 osób na 115 wszystkich uczniów). To jedna z niewielu szkół muzycznych w Polsce prężnie działająca w tym trybie, jednocześnie ucząca kreatywnej strony muzyki. Polecamy pełne kursy w trybie Online, pozwalają one muzykom spoza Ostrzeszowa poznać tajniki Metody Fulary, obejmują one: dwie lekcje tygodniowo (2×45 min) z przedmiotu Kreatywność (obejmującego kształcenie słuchu, improwizację, kompozycję, teorię), oraz jedną indywidualną lekcję indywidualną z nauczycielem sprawdzającym w praktyce zastosowanie treści uczonych na zajęciach z kreatywności.

Szkoła Online jest skuteczna w przypadku uczniów grających już na instrumencie (chodzi o same podstawy), ale szukających dobrej edukacji muzycznej – co w Polsce dostępne jest jedynie w kilku miejscach stacjonarnie. Nie rekomendujemy tego trybu dla małych dzieci.

Szkoła Muzyczna Online obejmuje:

  1. Umowy, świadectwa, dyplomy, faktury wystawiane elektronicznie – bez skanowania i podpisów (wystarczy adres e-mail)
  2. Dostęp do systemu Video, gdzie są nagrane zajęcia z kreatywności miesiąc wstecz (można je oglądać dowolną ilość razy, dot. także uczniów stacjonarnych)
  3. Uczestniczenie w zajęciach przez popularne aplikacje (np. Microsoft Teams, Discord), jeśli ktoś nie może brać udziału (praca po południu, choroba), ogląda nagranie, a na zajęcia umawia się z nauczycielem.
  4. Dobrowolne spotykanie się na żywo o ile czas pozwala np. raz w roku na Jam Sessions w Ostrzeszowie i występowanie z innymi uczniami w trakcie tych Jamów. Jam Sessions są organizowane co miesiąc, jednak bywają specjalne edycje, np. na koniec roku szkolnego, przy okazji których organizowane są dodatkowe warsztaty dla uczniów naszej szkoły z najlepszymi polskimi muzykami (w Ostrzeszowie na warsztatach gościliśmy już Marka Napiórkowskiego, Artura Lesickiego, Marka Raduli, Wojtka Pilichowskiego, Jacka Królika, Krzysztofa Inglika, Bronka Lewandowskiego, Piotra Słapę, Piotra Rubika, Krzysztofa Misiaka, Tomasza Andrzejewskiego, Marcina Stanczewskiego, Sylwestra Sośniaka, Roberta Oleksę i wielu innych
  5. Pełne muzyczne wykształcenie – po trzech latach sprawnie posługujemy się Metodą Fulary ogrywając dowolne standardy jazzowe (np. All The Things You Are), proste piosenki dowolnych gatunków, komponujemy, improwizujemy… Wielu naszych absolwentów to zawodowi muzycy, często nie posiadający innego wykształcenia.