Jarosław Nyckowski

Jarosław Nyckowski –absolwent Adama Fulary to bardzo sprawny gitarzysta, przez wielu postrzegany jako „metalowy”, stara się jednak nie dawać zamknąć w żadnej szufladzie. Po latach nagrywania płyt w różnych stylistykach, działalności edukacyjnej oraz prowadzeniu popularnego kanału YouTube, e-gitarzystaTV, postanowił pod wpływem krótkiej rozmowy na Facebook’u, że skorzysta z wiedzy Adama. Uczęszczał na lekcje w formie Online, która dobrze sprawdza się w przypadku młodzieży i dorosłych.

Ogrywanie dźwięków akordowych

 

Zapisał się na lekcje do nas chcąc poszerzyć swoje horyzonty, a jak sam twierdzi, otrzymał wiele bardzo ciekawych, a czasem zaskakujących informacji. Jarek jest też znanym polskim jutuberem gitarowym i prowadzi różnego rodzaju kursy gitarowe. To, co różni Adama Fularę i Jarka Nyckowskiego to przede wszystkim improwizacja: Adam to improwizator, w czasie gdy Jarek komponuje swoje solówki. Po dwóch latach nauki nagrał film pt. „Akordy na całym gryfie – najskuteczniejsza metoda” w którym opisuje tzw. Metodę Fulary – najszybszą (najlepszą) znaną metodę ogrywania składników akordowych.

 

 

Wywiad: Jarek Nyckowski i Adam Fulara

Już po okresie nauki Jarek przyjechał do Ostrzeszowa i w kawiarni „Alchemik”, gdzie odbywają się Jam Sessions organizowane przez naszego znakomitego absolwenta – Szymona Jeziornego – przeprowadził rozmowę z Adamem Fularą. Jednym z głównych tematów wywiadu było tworzenie własnego stylu w muzyce „Czy wszystko zostało już zagrane?” – pyta Jarek. Oprócz tego gitarzyści dyskutowali o Metodzie Fulary, o książce „Zrozumieć Język Muzyki. Teoria Improwizacji” i innych ciekawych tematach:

 

Jarek Nyckowski to bardzo pozytywny człowiek, o otwartych horyzontach, stale się douczający i rozwijający, dobry muzyk. Oprócz własnych, wartościowych rzeczy zrobił m. in. kurs z Markiem Radulim. Kilka cytatów Jarka z rozmów z Adamem:

„Kiedyś na forum kulturalnie zwrócił mi uwagę, że ciągle ogrywam prymy i kwinty”
 
„Teraz po tych lekcjach słyszę ile było momentów, które mogły być lepsze w moich dawnych solówkach, mimo, że ludzie chwalili…”
 
 „Uczymy wspólnego ucznia, tak zauważyłem, że nasze metody świetnie się uzupełniają

 

Do dziś muzycy pozostają w dobrych, koleżeńskich relacjach: Jarek nadal konsultuje niektóre nagrania z Adamem, poleca książkę „Zrozumieć język muzyki”, promuje metody Adama Fulary. To nie tylko ogrywanie harmonii, ale elementy muzyki i ich obecność w nagraniach i przede wszystkim improwizacja.

Nagrania Jarka Nyckowskiego

Oprócz pracy w charakterze gitarowego jutubera (polecamy kanał https://www.youtube.com/@egitarzystaTV ) Jarek jest też gitarzystą z pokaźną dyskografią, z którą zapoznać się można tutaj: https://www.jaroslawnyckowski.pl/dyskografia/. Poniższy utwór pisał pod koniec nauki u Adama, w solówce wykorzystał ogrywanie harmonii oraz dźwięki akordowe. W nagraniu wystąpił Hannes Grossmann: