Szymon Jeziorny

Szymon Jeziorny - absolwenci Szkoły Zespołów w Ostrzeszowie
Czas Ostrzeszowski (2011)

Szymon Jeziorny jako pierwszy pojawia się na liście uzdolnionych absolwentów nie bez powodu. Jest to wszechstronny muzyk, kompozytor, multiinstrumentalista, jeden z pierwszych absolwentów Szkoły Zespołów (rocznik 2008-2011), który jako absolwent podjął pracę jako pierwszy (prócz założyciela) zatrudniony w naszej szkole nauczyciel. Jest zawodowym muzykiem.

Od ponad 10 lat prowadzi w Ostrzeszowie jam session na którym grywana jest też muzyka improwizowana (standardy jazzowe) i jest to ewenement. W innych małych miastach co prawda odbywają się jamy, ale improwizacji na standardach jazzowych nie grywa się. Odbyło się do tej pory ponad 100 jamów. Odbywają się one raz w miesiącu w Alchemiku (dawna Baszta). Na jam session można też spotkać wielu naszych uczniów i absolwentów, co jest poniekąd świadectwem skuteczności naszej szkoły. Swego czasu organizował też jam session w Ostrowie Wielkopolskim w klubie Stara Przepompownia.

Szymon Jeziorny - Magazyn Gitarzysta (2009)
Magazyn Gitarzysta – jaZZlot 2009

Grał w zespołach takich, jak Independent (autorska muzyka filmowa Szymona), The Foomix, Septimus, The Cadence, także w trio z Tomas Diaz (z Chile) i Małgorzatą Gryczką (Dytfeld) z którymi występował na Dniach Ostrzeszowa (2021), Garażowy Raj, w duetach z Julią Skrobek, Pauliną Warszawską, Bartkiem Fikusem, a od niedawna też w Full-X trio z Adamem Fularą (wspólny koncert z Leszkiem Cichońskim w Ostrzeszowie) i w innych zespołach

Szymon Jeziorny i Paulina Warszawska - plakat
Koncert w Antoninie – Paulina i Szymon w duecie

Szymon też jest aktywnym muzykiem znanym z wielu zespołów, duetów i solowych występów na terenie Ostrzeszowa i okolicznych miast. Jest też laureatem nagrody muzyk dekady przyznawanej z okazji X-lecia naszej szkoły, a także jest laureatem nagrody wojewódzkiej za najlepsze wykonanie utworu Tadeusza Nalepy na Wojewódzkim Przeglądzie Szkolnych Zespołów im. T. Nalepy (2009 rok). Nagrodę przyznał syn Tadeusza Nalepy – Piotr. Szymon jest też wielokrotnym zdobywcą głównej nagrody w konkursie instrumentalnym „Dni Kultury Szkolnej”.

The Foomix - nagroda za najlepsze wykonanie utworu Tadeusza Nalepy
Czas Ostrzeszowski 2009 – nagroda za najlepsze wykonanie utworu T. Nalepy (The Foomix)

W 2021 roku w „Dzień dobry Ostrzeszów” ukazał się obszerny wywiad z Szymonem, zapraszamy do lektury:

Szymon  Jeziorny – wywiad