Szkoła Zespołów Adama Fulary pod patronatem Magazynu Gitarzysta
Strona główna Rekrutacja Forum09 Maj 2021 01:36
Nawigacja
Strona główna
Rekrutacja
Cennik
Filmy
Nasza szkoła
Septimus
Program nauczania
Częste pytania
Forum
Odnośniki
Kontakt
Zdjęcia
Absolwenci
Statut Szkoły
Polecane programy

Kanał RSS - Nowości
Szukaj na stronie
Facebook
Nasza-Klasa.pl
Kursy dla MATURZYSTÓW
Polecamy
Szkoła Zespołów na Facebook

Tapping oburęczny, Adam Fulara & Fool-X trioUżytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 142
Nieaktywowany Użytkownik: 65
Najnowszy Użytkownik: Malgorzata Domagalska
Pytania: Adam Fulara odpowiada na najczęściej zadawane pytania...
Czy aby zapisać się do szkoły potrzebuję swój zespół?
NIE! Nasi uczniowie będą kojarzeni w zespoły zgodnie z osobistymi preferencjami naszych uczniów, wiekiem i wybranym gatunkiem muzycznym, czego konsekwencją będzie wspólne występowanie, nagrywanie, komponowanie i aranżowanie muzyki w "naszym" zespole...W jakim wieku można się zapisać do Szkoły Zespołów?
Dosłownie - w każdym. Prowadzimy rekrutację osób w wieku od lat 6-106. Nigdy nie jest za późno, by rozpocząć przygodę z muzyką! Osoby niepełnoletnie muszą mieć zgodę rodziców na uczęszczanie na nasze lekcje.Mam już zespół, czy możemy się zapisać razem, lub też w niepełnym składzie?
TAK! Wtedy szkoła może Wam pomóc w rozwoju muzycznym, zdobywaniu doświadczeń oraz w promocji. To bardzo dobre rozwiązanie.Czy muszę już umieć grać, by się zapisać?
Zasadniczo - NIE. Uczymy od samego początku (gitara, bas, klawisze, wokal, perkusja,...). Niewielki wyjątek to muzycy grający na instrumentach dętych. W tym przypadku wymagamy tylko znajomości dźwięków i prawidłowej ich intonacji na wybranym instrumencie, ale jeśli jesteś takim początkującym skrzypkiem czy saksofonistą, to skierujemy Cię na kilka lekcji do fachowców, po czym można się zapisać.Czy jeśli gram tylko trochę, dla rozrywki, nigdy nie zagram zawodowo, to warto mi zapisywać się do szkoły?
TAK, pamiętaj, że muzyka ma służyć ludziom, to bardzo przyjemna pasja i możesz nią dzielić się nie tylko z najbliższymi w domu, ale też na koncertach z szerszą publicznością... Nie bez znaczenia jest występowanie w zespole (na co w domowych warunkach raczej nie ma szans). Jak posmakujesz tego uczucia to może nawet zmienisz zdanie? Trudne tematy wystarczy opanować w stopniu podstawowym, to naprawdę nie jest takie trudne.Czy kurs jest kierowany też do zaawansowanych muzyków?
TAK, dla ambitniejszych mamy zestaw bardzo zaawansowanych tematów, których celem jest pobudzenie muzykalności i duszy artysty w każdym uczniu naszej szkoły. Dobre ich opanowanie pomoże dostać się na wydział jazzu Akademii Muzycznej, choć do tego potrzeba świadectwa ukończenia PSM II Stopnia.Co to za czasopismo "Gitarzysta"?
To ogólnopolskie czasopismo - miesięcznik dla fanów gitary i basu, ale nie tylko. Na łamach znajdziemy działy dotyczące zespołów grających muzykę na żywo i tam właśnie pojawią się m. in. nasi uczniowie. Nakład 14.700 (plus prenumerata wydania elektronicznego PDF), można je zakupić w księgarni w Ostrzeszowie, lub zaprenumerować na stronach magazynu:

Co z instrumentami akustycznymi (gitara klasyczna, akordeon)?
Są dwa rozwiązania. Pierwsze z nich to wykorzystanie "elektrycznych odpowiedników" lub odpowiednie nagłośnienie instrumentu w składzie "głośnym" (tj. z perkusją), lub też drugie rozwiązanie to stworzenie "cichego zespołu" bez nagłaśniania i bez perkusji. To zależy od preferowanego gatunku i ilości chętnych do takiego zespołu, program nauczania pozostaje ten sam.Czy można zapisać się na dwa instrumenty?
Tak i opłata w tym przypadku pozostaje bez zmian. Nadal uczymy się 4 godziny w tygodniu i płacimy jak za jeden instrument, z tym że czas "praktyczny" (próby, ćwiczenia improwizacji) podzieli się nam na 2 instrumenty. Osobiście odradzam jednak taki tok nauki.Czy można zapisać się do szkoły w środku semestru?
TAK warunkiem zapisania się w czasie trwania semestru jest nadrobienie zaległości (notatki + wiedza), można też zapisać się z wyprzedzeniem na następny semestr (jeśli ktoś nie chce uzupełniać braków samodzielnie).


Czy muszę się rejestrować na stronie www jeśli chcę być uczniem szkoły?
NIE, ale Szkoła Zespołów prowadzi elektroniczny dziennik ucznia zawierający oceny i frekwencję, ale także ostatnie zadania domowe. Osoby niezarejestrowane w naszym systemie jako uczniowie nie posiadają dostępu do swojego dzienniczka. Nie posiadają też dostępu do strony "Kącik ucznia" zawierającej zasoby: plan zajęć, nagrania innych uczniów, skany notatek itp. Warto się zarejestrować.Utworzyłem konto na stronie a nadal nie widzę swojego dzienniczka
Nie każdy użytkownik portalu jest uczniem, konto dzienniczka tworzone jest w momencie "zapisywania się do szkoły" (przez wypełnienie formularza dostępnego po zalogowaniu w MENU), nauczyciel jeszcze musi wpisać nas do jednej z grup i gotowe. W razie problemów prosimy o kontakt z sekretariatem.Czy jako prawny opiekun mogę widzieć oceny i frekwencję mojego syna/mojej córki na stronie www?
TAK i jest to bardzo proste, wystarczy założyć sobie nowe konto użytkownika na stronie i skontaktować się w tej sprawie z sekretariatem podając nazwę konta. Od tego momentu dostęp do ocen ma nauczyciel, uczeń i opiekun.

Na jakich uczycie instrumentach w szkole?
Uczymy na: gitarze, basie, instrumentach klawiszowych, perkusji, skrzypcach i wokalistów (tych ostatnich pod warunkiem opanowania podstaw na dowolnym instrumencie, co jest potrzebne w nauce śpiewu), a także DJów, którzy chcieliby umieć też grać. Na egzotycznych instrumentach nie będących w ofercie, też można się uczyć grać u nas w szkole, ale najlepiej skontaktować się w sprawie trybu nauki z sekretariatem.
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Adam Fulara
19/03/2020
jest nowy link zapraszam

Adam Fulara
22/12/2018
Jest do sprzedania bas śp. Jarka Burego (Jareta) firmy REK, porządny instrument. Kontakt z firmą REK. rekguitars.com

Adam Fulara
09/07/2018
Pianino cyfrowe kolega sprzedaje: Casio Privia PX-150, cena wyjściowa 2100, zainteresowanych prosimy o kontakt: wsmardz@wp.pl

Boom Boom
02/06/2018
Palcowanie Dm 7 Dostępny na moim profilu Facebook M. B.

Boom Boom
02/06/2018
Michał Białowąs Jestem pierwszym skrzypkiem który sam opracował palcowanie na skrzypce. Gram po harmonii 71935 -X7. Sam doszedłem do wniosków i techniki na skrzypce.Pierwszy przykład a mam wszystkie

Boom Boom
31/12/2017
Szczęśliwego Nowego Roku Życzy uczeń Michał Białowąs 'Muzyka dobro na całe zło wszechświata". Owocnej nauki wszystkim. To my decydujemy ile chcemy czerpać danej nam wiedzy na wykładach ADAMA

Boom Boom
31/12/2017
Szczęśliwego Nowego Roku Życzy uczeń Michał Białowąs 'Muzyka dobro na całe zło wszechświata". Owocnej nauki wszystkim. To my decydujemy ile chcemy czerpać danej nam wiedzy na wykładach Adam

Boom Boom
16/10/2017
Chetni do grania coverów ... rock blues zapraszam kontakt

simon1942
14/09/2016
Posiadam na sprzedaż stroik/metronom Musedo Metro-Tuner MT30 Cena 40 zł

Adam Fulara
28/04/2016
UWAGA! Dziś (28.4.2016) na Targowej trwają prace kanalizacyjne, może być zamknięta ulica- dojazd od ul. Łaziebnej na Stawek.

Archiwum
Copyright © Fulara.com 2008 - promenna = new Date(); document.write(promenna.getFullYear());